Team Toftild

Team Toftild

Toftild Alternativt Hår er en specialforretning med mere end 30 års erfaring inden for parykker, toupeer og specialdesignede hårdele. Alle frisører hos Toftild har den 4-årige frisøruddannelse og specialuddannelse i paryk, toupe og Hår for Livet by Toftild.

Velkommen hos Toftild i Aarhus og Aalborg.

Claus Toftild

Claus Toftild

Indehaver, frisør

claus@parykker.dk

Rikke Ajero

Rikke Ajero

Frisør, Aalborg

rikke@parykker.dk

Tanja Nygaard

Tanja Nygaard

Frisør, Aalborg

tanja@parykker.dk

Anne Jensen

Anne Jensen

Frisør, Aalborg

anne@parykker.dk

Mette Ravnkilde

Mette Ravnkilde

Frisør, Aalborg
På barsel

mette@parykker.dk

Mathilde Kjeldsen

Mathilde Kjeldsen

Frisør, Aalborg

mathilde@parykker.dk

Maria Larsen

Maria Larsen

Frisør, Aarhus

maria@parykker.dk

Jette Kristensen

Jette Kristensen

Frisør, Aarhus

jette@parykker.dk

 

Kristian Lindgaard

Kristian Lindgaard

Lager

lager@parykker.dk

Tanja Rantanen

Tanja Rantanen

Marketingkoordinator, Aalborg

rantanen@parykker.dk

Lise Toftild

Lise Toftild

Indehaver

lise@parykker.dk

Det sker hos Toftild
Kurser for frisører

Kurser for frisører

Toftild tilbyder kurser for frisører. Vil du arbejde med parykker, herretoupe eller Hår for Livet by Toftild? Max 3-4 per hold.

Toftild Træning & Teknik
Læs mere om Toftild frisørkurser >> 

Hovedbeklædning til hårtab

Hovedbeklædning til hårtab

Hos Toftild finder du smukke tørklæder, bløde bambushuer, turbans, kasketter og hyggehuer. Kom ind og prøv de nye tørklæder - eller køb i Toftilds webshop.

Se flere tørklæder >>

Julen sig nærmer...

Julen sig nærmer...

Der er allerede juletravlt hos Toftild - så skynd dig, hvis du skal have en af de sidste tider inden jul. HUSK vi holder juleferie fra 27. dec. - 1. jan. Glædelig jul.

Gå til online booking >>