Team Toftild

Team Toftild

Toftild Alternativt Hår er en specialforretning med mere end 30 års erfaring inden for parykker, toupeer og specialdesignede hårdele. Velkommen hos Toftild i Aarhus og Aalborg.

Claus Toftild

Claus Toftild

Indehaver, frisør

claus@parykker.dk

Rikke Ajero

Rikke Ajero

Frisør, Aalborg

rikke@parykker.dk

Tanja Nygaard

Tanja Nygaard

Frisør, Aalborg

tanja@parykker.dk

Anne Jensen

Anne Jensen

Frisør, Aalborg

anne@parykker.dk

Mette Ravnkilde

Mette Ravnkilde

Frisør, Aalborg

mette@parykker.dk

Maria Larsen

Maria Larsen

Frisør, Aarhus

maria@parykker.dk

Jette Kristensen

Jette Kristensen

Frisør, Aarhus

jette@parykker.dk

 

Gitte Andersen

Gitte Andersen

Lageransvarlig, Aalborg

gitte@parykker.dk

Tanja Rantanen

Tanja Rantanen

Marketingkoordinator, Aalborg

rantanen@parykker.dk

Lise Toftild

Lise Toftild

Indehaver

lise@parykker.dk

Det sker hos Toftild
Tørklæder til hårtab

Tørklæder til hårtab

Efterårskollektionen fra Christine Heawear er landet. Kom ind og prøv de nye tørklæder - eller læn dig tilbage og shop hjemmefra.

Shop tørklæder her
Se inspirationskatalog

Helle vælger paryk

Helle vælger paryk

En ung pige med alopecia vælger sin paryk - en flot ægtehårsparyk, der tilpasses, så den passer perfekt.

Se billeder fra
parykprøvning hos Toftild

Velvære for kvinder

Velvære for kvinder

Få gode råd om hårtab, paryk og tørklæder. Gratis inspirationskursus for kvinder ramt af kræft.

Mandag den 26. september 2017
kl. 14-16 i Aalborg