Team Toftild

Team Toftild

Toftild Alternativt Hår er en specialforretning med mere end 30 års erfaring inden for parykker, toupeer og specialdesignede hårdele. Velkommen hos Toftild i Aarhus og Aalborg.

Claus Toftild

Claus Toftild

Indehaver, frisør

claus@parykker.dk

Rikke Ajero

Rikke Ajero

Frisør, Aalborg

rikke@parykker.dk

Tanja Nygaard

Tanja Nygaard

Frisør, Aalborg

tanja@parykker.dk

Anne Jensen

Anne Jensen

Frisør, Aalborg

anne@parykker.dk

Mette Ravnkilde

Mette Ravnkilde

Frisør, Aalborg

mette@parykker.dk

Maria Larsen

Maria Larsen

Frisør, Aarhus

maria@parykker.dk

Jette Kristensen

Jette Kristensen

Frisør, Aarhus

jette@parykker.dk

 

Tanja Rantanen

Tanja Rantanen

Marketingkoordinator, Aalborg

rantanen@parykker.dk

Lise Toftild

Lise Toftild

Indehaver

lise@parykker.dk

Det sker hos Toftild
Kurser for frisører

Kurser for frisører

NYT: Toftild tilbyder kurser for frisører.
Vil du arbejde med paryk, toupe eller Hår for Livet by Toftild?

Toftild Træning & Teknik
Læs mere >> 

Hovedbeklædning til hårtab

Hovedbeklædning til hårtab

Stort udvalg af flotte tørklæder, bløde bambushuer, turbans, solkasketter med UV-filter. Kom ind i butikken og prøv de nye tørklæder - eller køb i Toftilds webshop.

Se flere tørklæder her

Da Helle fik nyt hår

Da Helle fik nyt hår

En ung pige med alopecia vælger nyt hår - en flot paryk i ægtehår, der tilpasses og klippes, så den passer perfekt til Helle.

Se med når Helle prøver
parykker hos Toftild