Team Toftild

Team Toftild

Toftild Alternativt Hår er en specialforretning med mere end 30 års erfaring inden for parykker, toupeer og specialdesignede hårdele. Velkommen hos Toftild i Aarhus og Aalborg.

Claus Toftild

Claus Toftild

Indehaver, frisør

claus@parykker.dk

Rikke Ajero

Rikke Ajero

Frisør, Aalborg

rikke@parykker.dk

Tanja Nygaard

Tanja Nygaard

Frisør, Aalborg

tanja@parykker.dk

Anne Jensen

Anne Jensen

Frisør, Aalborg

anne@parykker.dk

Mette Ravnkilde

Mette Ravnkilde

Frisør, Aalborg

mette@parykker.dk

Maria Larsen

Maria Larsen

Frisør, Aarhus

maria@parykker.dk

Jette Kristensen

Jette Kristensen

Frisør, Aarhus

jette@parykker.dk

 

Gitte Andersen

Gitte Andersen

Lageransvarlig, Aalborg

gitte@parykker.dk

Tanja Rantanen

Tanja Rantanen

Marketingkoordinator, Aalborg

rantanen@parykker.dk

Lise Toftild

Lise Toftild

Indehaver

lise@parykker.dk

Det sker hos Toftild
Da Helle fik nyt hår

Da Helle fik nyt hår

En ung pige med alopecia vælger nyt hår - en flot paryk i ægtehår, der tilpasses og klippes, så den passer perfekt til Helle.

Se med når Helle prøver
parykker hos Toftild

Juletid er ferietid...

Juletid er ferietid...

Toftild Aarhus og Aalborg holder lukket mellem jul og nytår. Skal du ha' nyt hår inden jul, så husk at bestille i god tid...

Du kan booke online
- lige når det passer dig

Donation af hår

Donation af hår

Toftild får mange henvendelser om hårdonation. Vi vil meget gerne modtage hår, der opfylder kravene.

Læs mere om
Toftilds hårdonationsprojekt